İstanbul Fırın Sütlaç

İstanbul Fırın Sütlaç

İstanbul fırın sütlaç yoğun aroması ve damak çıtlatan hafif tadıyla şüphesiz birçok tarifi geride bıraktırıyor. Kurabiye, kek, pasta, tatlı… Hepsinin yanında ayrı bir yere sahip olan fırın sütlaç, sütlü tatlı klasikleri arasında lezzetiyle ışıldıyor. Sütlü tatlılar geleneksel Türk mutfağının tatlı kategorisinde geçmişten bugüne yolculuk ediyor. Küçükten büyüğe herkesin damak zevkine hitap eden fırında sütlaç, Çömlek şeflerinin lezzet sırlarıyla her seferinde yiyenlerden tam puan alıyor. İstanbul fırın sütlaç kaşıklamanın zamanı geldi diyorsanız Çömlek restoran yılın her günü organik malzemelerle sütlacı fırında usulca pişiriyor, ihtişamıyla servise sunuyor.

İstanbul’da En İyi Fırın Sütlaç Çömlek’te Yenir

Canınız fırında sütlaç istediğinde kalkıp yapmak zahmetli ve uzun sürebilir. Ama kalkıp Çömlek’e gitmek ve fırın sütlaç tarifi vermek o kadar uzun sürmeyebilir. Üstelik evde yapılanla İstanbul’un en meşhur fırın sütlaç tarifine sahip Çömlek şeflerinin yaptığı asla bir olmaz. Çömlek meşhur olan sütlü tatlısını özel, çömlek kaplarda servis ediyor, sütlacın üst kısmındaki lezzet tabakasını altında yumuşacık süt ve pirinci damağınızla buluşturuyor.

İstanbul fırın sütlaç en iyi nerede yapılır, yenilir? Çok uzun yıllardır Çömlek’te yeniliyor. Daha önce burada bir kez fırın sütlaç yiyenler, çocukluğuna dönüyor, aromatik lezzetin damak yolculuğunda kendini kaybediyor. Zira Çömlek şefleri klasik lezzeti sizin için hızlıca hazırlıyor, lezzetiyle o anların keyfini genişçe çıkarmanızı sağlıyor. İstanbul’da yaşamanın güzel yönlerinden biri canınız istediğinde Çömlek restoranın mükemmel tatlarına istediğiniz zaman ulaşmak. Geleneksel tatlar Çömlek’te zenginleşiyor, her kaşıkta iyi hissettiriyor.

Şık Mekânda Nostaljik Tatlar Keyfi

İstanbul fırın sütlaç kaşıkladıkça yiyeceğiniz hafif tatlıyı dünden bugüne hep sizin için hazırladı. Şeflerimiz geleneksel ve modern Türk mutfağından sıralı lezzetler pişirip sunarken tatlı kısmında klasikleşen tarifleri yenilikçi şekilde yeniden tadıma hazırlıyor. Şık, dekoratif, konforlu Çömlek Restoran nostaljik tatları yiyeceğiniz sıcacık ve samimi bir ambiyans sunuyor. Canınız her istediğinde sipariş verebilir ya da bizzat şık restoranımızda özenli servisle fırın sütlacınızı yiyebilirsiniz. Restoranımız şehrin popüler mekanlarından biri olarak sizi klasik lezzete davet ediyor.

Whatsapp Whatsapp Menü